>>Výsledky V. ročníku FVTP

Výsledky V. ročníku FVTP


Pátý ročník Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji vyvrcholil krajským kolem s těmito výsledky:

Celkovým vítězem V. ročníku soutěže se stal

Ondřej Borovec

Vítěz V. ročníku Festivalu Ondřej Borovec z Gymnázia Vysoké Mýto

s projektem Kvantové struktury a supermřížka - budoucnost termoelektrik
z Gymnázia Vysoké Mýto,

který se zúčastní mezinárodní soutěže I-SWEEEP v Houstonu ve dnech 2. až 7. května 2012.


Autoři 5 projektů, kteří se zúčastní Vernadského soutěže v Moskvě ve dnech 9. až 14. dubna 2012

Postupují na Vernadského soutěž do Moskvy

Lucie Černá - Achatinidae - léčitelé v teráriích - Gymnázium Moravská Třebová
Kristýna Hynková - Ústní hygiena teenagerů - Gymnázium Vysoké Mýto
Pavel Šimon - Syntéza chromoforů s donorem ferocen - SPŠCH Pardubice
Jan Hrabovský - Příprava, vlastnosti a aplikace chalkogenidových skel dopovaných ionty vzácných zemin Er3+, Ho3+ a Nd3+/Tm3+ - Gymnázium J. A. Ressela, Chrudim
Pavla Tmejová - Zelená lékárna - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl


Autoři postupující do národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET ve dnech 19. a 20. dubna 2012:
 

Postupující do národního finále EXPO SCIENCE AMAVET 2012


Kategorie JUNIOR - po posouzení 103 projektů, jejichž autoři postoupili do krajského kola V. ročníku soutěže Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, rozhodla hodnotitelská komise takto:

Účastníci krátkodobé stáže ve Francii

Krátkodobé studijní stáže ve Francii ve dnech 27. května až 1. června 2012
 

se zúčastní autoři těchto projektů

Jméno
Název projektu
Škola
Renata Štaffová
Stresy rostlin (traviny)
Gymnázium Moravská Třebová
Markéta Staňková
Šlapeme si po zázraku
ZŠ Litomyšl, Zámecká 496
Natálie Flídrová
 
 
Anežka Dvořáková
 
 
Jana Chadimová
Aby nám, dětem, chutnalo
ZŠ Proseč u Skutče 260
Barbora Zvárová
 
 
Jana Spolková
Kde je olejům konec?
ZŠ nábřeží Závodu míru 1951, Pardubice
Denisa Junková
 
 
Veronika Sevránková
 
 
Martina Valešová
Jedovatá krása pokojové rostliny
Gymnázium Dašická, Pardubice
Vojta Moravec
Octová raketa
ZŠ Komenského 100, Holice
Martin Hrdý
 
 
Jiří Trojan
 
 
Jakub Sadílek
Co tvoří hmotu?
Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl
Václav Cimburek
 
 
Daniel Dezort
 
 
Karel Fajt
Robotická ruka
ZŠ Komenského, Letohrad
Hruška Ladislav
 
 
Oldřich Moravec
Plošné měření intenzity osvětlení
ZŠ Dobrovského, Lanškroun
Ondřej Kopecký
ISS Vehicle
Gymnázium Vysoké Mýto
Michal Kňazovický
Matemates
ZŠ Svitavy, nám. Míru 73
Daniel Strachota
 
 
Kristýna Beranová
Asistenční psi
ZŠ Komenského, Holice
Lenka Procházková
 
 
Jana Severová
Nevidomí nevidí očima, ale duší...
Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl
Barbara Bobková
 
 
Tomáš Potštejnský
Hrádníky známé i neznámé
ZŠ Svatopluka Čecha, Choceň
Eva Bubnová
 
 
Lukáš Sýkora
 
 


Zvláštní ceny

CENY UNIVERZITY PARDUBICE

Stipendium Fakulty chemicko-technologické

Předali prorektorka Univerzity Pardubice doc. Ing. Taťána Molková, CSc.
a Prof. Ing. Petr Kalenda, CSc., proděkan Fakulty chemicko-technologické:


CENY UNIVERZITY HRADEC KRÁLOVÉ

Cenu rektora UHK předal osobně Prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D., rektor UHK:

Pavlu Šimonovi za projekt Syntéza chromoforů s donorem ferocen ze SPŠ chemické Pardubice


CENY SPOLEČNOSTI FOXCONN CZ, s.r.o.

Předala Bc. Jana Kratochvílová, personální manažerka společnosti

Janu Svatošovi za projekt Vrtulové obojživelné vozidlo z Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli,
Jiří Diblíkovi a Ondřejovi Kopeckému za projekt ISS Vehicle z Gymnázia Vysoké Mýto,
Petru Kohoutovi za projekt 3D tiskárna ze SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice,
Františkovi Mazurovi za projekt DORIS ze SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice

 

 


CENY SPOLEČNOSTI PROKOP INVEST, a.s., Pardubice

předal Ing. Ladislav Pék:
1. cena: Jiří Bleha - Virtuální model hvězdicového motoru
2. cena: Adam Dvořák - Firma očima zaměstanaců a zákazníků
3. cena: Matěj Kmošek - Kamenné kříže okresu Svitavy

 


CENY SPOLEČNOSTI CONTIPRO GROUP, s.r.o.

předal ředitel RNDr. Velebný Vladimír CSc.

Janu Hrabovskému za projekt Příprava, vlastnosti a aplikace chalkogenidových skel dopovaných ionty vzácných zemin Er3+, Ho3+ a Nd3+/Tm3+ Gymnázium J. A. Ressela, Chrudim

PřílohaVelikost
Výsledky hodnocení V ročníku Festivalu vědy.doc146 KB