>>III. ročník (2009/10)

III. ročník (2009/10)


Vítěz Festivalu vědy a techniky Filip Naiser s hejtmanem Pardubického kraje Mgr. Radko Martínkem

Vítěz Festivalu vědy a techniky Filip Naiser s hejtmanem Pardubického kraje Mgr. Radko Martínkem 

Kategorie JUNIOR



o všestranném posouzení 88 projektů, jejichž autoři postoupili do krajského kola III. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, rozhodla hodnotitelská komise takto:

10 autorů projektů se zúčastní dvanáctidenní letní školy mladých vědců o prázdninách 2010


Frekvenční analýza hudebních tónů Gymnázium Dašická, Pardubice Klára Scholleová

ROBO Ruka - ZŠ Dobrovského, Lanškroun Pavel Bednář Tomáš Stejskal Tomáš Sušena

Kola - základ života? - ZŠ Závodu míru, Pardubice Natálie Dostálová Klára Žaloudková Karolína Chocholoušková

Znáš křišťálovou studánku? - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl Hanka Kociánová Jindřich Kocián Stanislav Kundera

31 autorů projektů se zúčastní krátkodobé studijní stáže ve Francii v červnu 2010


Camera obscura - Gymnázium Dašická, Pardubice Lenka Svašková

Pomůcka pro dyslektické asistenty - ZŠ Polabiny II, Prodloužená Michal Kříž Roman Behro

Tepelné ztráty spotřebičů - ZŠ Dobrovského, Lanškroun Tereza Krsková Jakub Janisch

Měření stáří vajíčka - ZŠ Dobrovského, Lanškroun Jan Pavlas

Sváření kovů - ZŠ Holice Ondřej Kašpar Lucie Kroupová Martin Doležal

Automatické vyčerpávání vody ze solárního systému - Gymnázium Moravská Třebová Jan Dulaj

MCAR (Multifuntcional-Computer controlled-Automatic-Robot ) - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl Tomáš Berger

Srdce jako neuvěřitelná pumpa života - Gymnázium Přelouč Věra Bochníčková Kateřina Pozlerová Daniela Protivenská

Co prosím? - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl Kristýna Bednářová Kateřina Ševčíková

Vidíte, že nevidíte! - ZŠ Dobrovského, Lanškroun Denisa Špinlerová Aneta Koláčná

Křeček - Gymnázium Dašická Hana Trylčová

Mouchy třeste se! - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl Helena Havranová Pavla Tmejová Jana Kopecká

Klíčivost rostlin ZŠ Pardubice - Polabiny III, Npor.Eliáše Kateřina Smítalová

Černá díra - Gymnázium Dašická Mária - Anna Turociová

Pomůcka pro učitele zeměpisu "Cestujeme Amerikou" - ZŠ Polabiny II, Prodloužená Matyáš Medek Petr Mošner Vít Pecen

Korunové mince a mince eur z jiného pohledu - ZŠ Proseč Michal Zástěra Jan Tměj

Učíme se učit - ZŠ Staňkova, Pardubice Radek Haňka Veronika Schiebelová

Kategorie STŘEDOŠKOLÁK



Po všestranném posouzení 56 projektů, jejichž autoři postoupili do krajského kola Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, rozhodla hodnotitelská komise takto:

Autoři 10 nejlepších projektů postupují do národního kola soutěže EXPO SCIENCE AMAVET


1. místo Filip Naiser - Eye-Controlled Cursor - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl

2. místo Petr Kouba Umělá inteligence pro hru Pentago - Gymnázium Dašická, Pardubice

3. místo Martina Morávková, Roman Hájek, Michaela Cyhtilová - Nutričně významné prvky a stopové kontaminanty v tkáni dřevokazných hub - SPŠCH Pardubice

4. místo Jaroslav Křivský - RobOne - SPŠE a VOŠ Pardubice

5. místo Anežka Kopecká - Dětské srdce - Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl

6. místo Tomáš Machart - Termoelektrický box - SPŠE a VOŠ Pardubice

7. místo Jakub Jandl - Stanovení spalných tepel různých druhů briket kalorimetricky - SPŠCH Pardubice

8. místo Lukáš Fajt - Gama záblesky - Gymnázium Dašická, Pardubice

9. místo Radek Smejkal - Robot ovládaný přes bluetooth - SOŠ a SOU Lanškroun

10. místo Marek Tlustý - Tvorba e–shopu - SŠPST a VOŠ Chrudim

Vítěz krajského kola soutěže, Filip Naiser se navíc zúčastní mezinárodní soutěže I – SWEEEP v Houstonu v dubnu 2010.

7 dalších postupujících projektů postupuje do národního kola soutěže EXPO SCIENCE AMAVET


Petr Formánek - USB ovladač DMX rozhraní+4 kanálové DMX rozhraní - SOŠ a SOU Lanškroun

Josef Kříž - KPS - CMS nové generace - SPŠE a VOŠ Pardubice

Matěj Musil - Web o sadu jedlých kaštanů v Nasavrkách - SPŠE a VOŠ Pardubice

Petr Kačer - Kybernetické vozítko - SPŠE a VOŠ Pardubice

Michal Šeps - Fotonické struktury na bázi SIO2 opálů - SPŠCH Pardubice

Jiří Schejbal a Patrik Čermák - Peltierův článek - SPŠE a VOŠ Pardubice

Patrik Čermák s projektem Peltierův článek získal navíc čestné uznání odborné hodnotitelské komise.

Komise



Projekty posuzovala odborná hodnotitelská komise ve složení:

  • Ing. Stanislav Medřický, CSc. – AMAVET, o.s., předseda
  • Prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. – FCHT Univerzita Pardubice
  • Prof. Ing. Petr Mikulášek, CSc. - FCHT Univerzita Pardubice
  • Doc. Ing. Josef Kotyk, CSc. – FEI Univerzita Pardubice
  • Doc. Ing. Ladislav Maixner, CSc. – Lanškroun
  • Milan Halousek – Česká kosmická kancelář
  • Ing. Ladislav Pék – PROKOP INVEST, a.s., Pardubice
  • Ing. Jiří Borovec - IVECO, a.s., Vysoké Mýto
  • Pavel Tvrzík - IVECO, a.s., Vysoké Mýto
  • Mgr. Milena Kousalová – Krajský úřad Královéhradeckého kraje
  • Mgr. Lucie Tvarůžková – Úřad práce Pardubice
  • Ing. Lucie Konstantinová – Úřad práce Pardubice
  • MuDr. Jana Daňková – Krajská hygienická stanice v Pardubicích
  • Eva Drápalová – SKP Centrum o.p.s.
  • Mgr. Martin Valášek – Gymnázium Vysoké Mýto
  • Mgr. František Procházka – SŠPST a VOŠ Chrudim
  • Mgr. Tomáš Krisl – SOŠ a SOU Lanškroun
  • Ing. Luděk Roleček – ISŠT Vysoké Mýto
  • Mgr. Martina Kunderová – Gymnázium Litomyšl
  • Mgr. Petra Jaklová – Gymnázium Litomyšl
  • Ing. Milan Randák – SOU stavební Pardubice, s.r.o.
  • Ing. Eva Vojtanová – AMAVET, o.s.
  • Ing. DanielaTošovská – AMAVET, o.s.

V Pardubicích 12. března 2010

Výsledky regionálních kol

VÝSLEDKY krajského kola Festivalu v Pardubicích pořádáné 11. - 12. března 2010 v Ideonu